Triediť podľa: orderby Zobraziť:
Značkové víno vyrobené z prezretých čiastočne botritických bobúľ slamovožltej farby. Obsahuje stopy po sušenom ovocí, hroznovom mušte a lesnom mede. V chuti je výrazne sladké s jemnou kyselinou, pôsobí krehko, vyvážene a veľmi čisto s príjemnou dlhou dochuťou. Tvorí pekný pár k dezertom, nive a ovocným šalátom.
Značkové víno s kráľovským charakterom, farby veľmi elegantnej so zelenými tónmi. V aróme prevláda muškát s príjemnými intenzívnymi ovocnými tónmi. V chuti je plné, okrúhle, príjemne sladké, pomerne dlhé. Pôsobí dôstojne a inteligentne.

Víno plné medových a ovocných tónov so zrelým hroznom s elegantnou mineralitou a peknou kyselinkou vyváženou so zvyškovým cukrom charakterizuje tento terroir. Toto plné dlhé víno môžme párovať s nivou, dusenými rybami, hydinou a bravčovým mäsom.
Reduktívne víno pochádzajúce z hrozna obratého začiatkom novembra. Ručne prebrané prezreté, až čiastočne botrytické bobule, boli nakvášali 24 hod. a a víno bolo dorobené v nerezovej nádrži. Po miernom zaškolení vína v dubových sudoch sa ukazuje jeho elegantná vôňa. Rovnováha zvyškového cukru a kyseliny mu dáva dlhú, zložitú a guľatú dochuť. Pekne sa páruje k dezertom, nive a ovocným šalátom.

Tokajská výberová esencia je jedno unikátne sladké víno získané alkoholovým kvasením cíbéb. Kráľovná medzi výberovými vínami. vzácna rarita, ktorá sa vyrába v určitých ročníkoch. Farbu má jantárovú chuť jedinečnú a arómu plnú sušeného ovocia, fíg, mišpúľ a medu. Obsah prirodzeného cukru a extraktu je vyšší ako u 6-putňového tokajského výberu vyvážený s celkovými kyselinkami. História tohto vína je spätá s menami slávnych osobností ako boli Ľudovít XIV, Peter I., Mária Terézia, Beethoven, Schiller, ... Esencia je určené na pozastavenie krásnych, práve sa míňajúcich chvíľ...
Víno vyrobené z prezretých čiastočne botritických bobúľ slamovožltej veľmi elegantnej oku prijemnej farby. Obsahuje stopy po sušenom ovocí, vylisovanom hroznovom mušte a mede. V chuti je výrazne sladké s jemnou kyselinovou linkou, pôsobí krehko a veľmi čisto s príjemnou dlhou dochuťou. Tvorí pekný pár k dezertom, nive a ovocným šalátom.

Tokajské samorodné suché bolo vyrobené z odrôd Furmint, Lipovinay a Muškát žltý. Vo vôni a chuti sa prejavuje tipickým oxidatívnym tokajským charakterom za botritídou, chlebovou kôrkou a senom. Extraktívne víno zrelej zlatožltej farby, s vyšším obsahom kyselín. Vyzrelo 3 roky v dubových sudoch v klasických tufových pivniciach. Odporúčame ho podávať ako suchý aperitív na podporu chuti do jedla, k hydinovým paštétam, pečeným mäsám, divine a rybám, s ktorými veľmi dobre harmonizuje.
Tokajský Forditáš bol vyrobený ako druhý cyklus po tokajských výberových vínach. Víno je príjemnej sladkej medovo botritickej chuti, vyrobené alkoholovým kvasením vína naliateho na matolinové výlisky z cibéb. Dozrievalo 2 roky v sudoch z dubového dreva, ktoré odpočívalo v tme a tichu tufových pivníc až 12 metrov pod povrchom zeme.

Decentné víno s ovocnými tónmi, plné zrelého hrozna so silnou mineralitou a peknou kyselinkou v pozadí, ktorá je zárukou dlhej životnosti vína. Toto hladké dlhé víno môžme párovať s grilovanými rybami, divinou, stredne prepečenými kačacími prsiami a bielym mäsom s duseným ovocím.
Víno intenzívnej žltej farby s jantárovými odleskami ešte s príťažlivými tónmi. Vo vôni prevládajú medovo ovocné tóny. Reduktívne víno v chuti výrazne plné a sladké. Ide o bohaté a komplexné dlhé víno s veľmi čistými tónmi na podnebí aj jazyku. Ideálnou voľbou je ho podávať k dezertom, ovocný šalátom, nive a tekvicovej polievke.

Plné víno muškátovo ovocných tónov veľmi prijemnej elegantnej arómy. Krémová mineralita a dokonalá rovnováha alkoholu, cukru a kyseliny vytvárajú pri pití dokonalé potešenie. V chuti je plné okrúhle prijemne sladké pomerne dlhé. Víno pôsobí solídne. Perfektná voľba pre osvieženie počas letných večerov. Môžme ho podávať k dezertom, ovocným šalátom a s nivou.
Víno svetlo zlatých tónov s jemne hnedým odleskom. Je silno aromatické, extraktívne, príjemne sladké, s vyšším obsahom alkoholu. Uspokojí aj znalca klasických tokajských chutí. Vyzrievaním v tufových pivniciach získava typický tokajský charakter. Toto usadlé harmonické víno je vhodné pre vzácne chvíle, slávnostné príležitosti. Podáva sa ako sladký aperitív alebo k dezertom...

Tokajský Výber 4 putňový je vysoko kvalitné elegantné víno s výraznou chlebovinou, silne aromatické, vysoko extraktívne a príjemne sladké s arómou sušeného ananásu, hrozienok a kandizovaného ovocia. Dozrieva v dubových sudoch v tufovej pivnici. Víno, ktoré pohladí dušu určené aj pre najnáročnejších gurmánov. Charakter tohto vína ho priam predurčuje pre vzácne chvíle. Podávajte ho ako sladký aperitív alebo k plesnivým syrom, kozím syrom, husacej pečeni a dezertom.
Tokajský výber 5 putňový je špičkové luxusné sladké víno s typickou vlastnosťou tokajských vín. Plné, extraktívne sladké víno s vôňou cibéb, broskýň, marhúľ a kvetín, ktoré slúži na pozastavenie krásy míňajúcich sa chvíľ. Kyselinky s cukrami sú v absolútne vyváženej harmónii. Dlhá a hladká dochuť mu dodáva elegantný koniec. Vyzrievaním v tokajskej pivnici získava vlastnosti, ktoré ho robia takým vzácnym. Ja všeobecne preslávené ako afrodiziakum. Veľmi vhodný sladký aperitív, prípadne digestív.

Tento Tokajský výber 6 putňový z ročníka 2003 je o pár rokov viac odležaný a vyzretejší a aj vzácnejší. Je to jedna ešte grandióznejšia perla v náhrdelníku sladkých tokajských výberových vín. Ide o vzácne víno tmavo jantárovej farby, vysoko extraktívne. Najkrajšiu arómu po botritických bobuliach striedajú vysoké štruktúry celého tela doplnené o tóny kandizovaného ovocia, fíg, marcipánu a medu. Víno plné fantázie a inšpirácie s nádherným vanilkovo esenciovým charakterom s krémovou sladkosťou v chuti. V dochuti prevládajú koňakovo orechové tóny. Je určené pre najvýznamnejšie slávnostné príležitosti.
Tokajský výber 6 putňový je grandiózna perla v náhrdelníku sladkých tokajských vín. Vzácne víno tmavo jantárovej farby, vysoko extraktívne. Najkrajšiu arómu po botritických bobuliach striedajú vysoké štruktúry celého tela doplnené o tóny kandizovaného ovocia, fíg, marcipánu a medu. Víno plné fantázie a inšpirácie s nádherným vanilkovo esenciovým charakterom s krémovou sladkosťou v chuti. Každému, kto požije aspoň dúšok, čosi napovie... Je určené pre najvýznamnejšie slávnostné príležitosti.